mapa strony   |
SmodCMS

 

Składamy hołd Prezydentowi RP - ZS Gręzówka

Tragedia w Smoleńsku i w Polsce

Żal, smutek w samym Katyniu.
Wśród lasów
pachnących wiosną.
Zginęło tak wielu synów.

Córki zamknęły powieki.
Mrok zapanował nad Polską.

Pamięć niech będzie na wieki.
Prezydentowi i posłom.

Ministrom i generałom,
Księżom i ludziom Boru.
Stewardesom i pilotom,
Oni też nie mięli wyboru.
Nieważne ile mięli.
Był to kwiat
polskiego narodu.

Lecieli z posługą hołdu.

Jolanta Wybieralska

Po tragicznej śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki oraz wielu najważniejszych osób w państwie, którzy zginęli w katastrofie na lotnisku wojskowym w Smoleńsku w trakcie lotu na obchody 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, wszyscy jesteśmy pogrążeni w smutku i składamy hołd tragicznie zmarłym Wielkim Polakom.
Co można im, tak tragicznie zmarłym ofiarować? Co prócz łez, kwiatów, świec? Co, prócz pamięci i modlitwy? Wszystko to wydaje się tak mało.
W poniedziałek 12 kwietnia 2010 r. w Zespole Szkół w Gręzówce lekcje rozpoczęły się minutą ciszy i krótkim, ale jakże wymownym apelem czczącym pamięć ofiar sobotniej katastrofy. Uczniowie Gimnazjum pod kierunkiem Pana Tadeusza Federczyka przygotowali refleksje związane z tragicznymi wydarzeniami. Panie: Ewa Grom, Elżbieta Mariuszyc i Dorota Goławska przygotowały okolicznościową dekorację oraz pamiątkową księgę do której uczniowie, nauczyciele, pracownicy, chętni Rodzice będą dokonywać wpisów kondolencyjnych. Księga ta zostanie przekazana do Pałacu Prezydenckiego. O godzinie 1000 ks. Józef Sobotka odprawił mszę św. w intencji zmarłych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Oprawę Mszy Świętej w Zespole Szkół w Gręzówce przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Magdaleny Turemka. We mszy świętej uczestniczyli wszyscy uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół oraz mieszkańcy Gręzówki.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-04-14 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2010-04-14
| Wróć do listy artykułów